www.pigskinprep.com 
2009 Week 13 Playoff Scores  Updated Nov. 28, 2009  11:00 PM
Class 5A Div. I Class 4A Div. I
Region I Region I
Euless Trinity 37, Arlington Martin 19 Denton Ryan 61, EP Chapin 21
Arlington 31, Coppell 29 Denton Guyer 57, Abilene Cooper 34
Region II Region II
Cy Woods 28, Dallas Skyline 21 Longview 28, Carrollton Smith 25
Round Rock Stony Point 27, Tyler Lee 23 Waxahachie 49, Dallas Highland Park 35
Region III Region III
Katy Cinco Ranch 49, Beaumont West Brook 26 Pearland Dawson 27, Crosby 20
Clute Brazoswood 42, Alief Taylor 19 Friendswood 44, Beaumont Central 22
Region IV Region IV
Austin Westlake 42, Harlingen 13 Lake Travis 52, CC Flour Bluff 13
SA Clark 35, Del Rio 14 SA Alamo Heights 28, Gregory-Portland 14
Class 5A Div. II Class 4A Div. II
Region I Region I
Abilene 41, Cedar Hill 17 Everman 49, Big Spring 18
Arlington Bowie 45, Southlake Carroll 21 Aledo 35, Hereford 13
Region II Region II
Tyler John Tyler 37, Klein Collins 24 Denison 35, Marshall 26
Klein 24, South Garland 0 Sulphur Springs 33, Frisco Liberty 31
Region III Region III
Katy 37, La Porte 3 Dayton 17, El Campo 16
Clear Springs 41, Houston Memorial 35 Brenham 32, Angleton 28
Region IV Region IV
New Braunfels 62, PSJA North 21 Kerrville Tivy 45, Castroville Medina Valley 31
SA Brandeis 51, Edinburg North 14 Port Lavaca Calhoun 35, Austin McCallum 28
   
   
Class 3A Div. I Class 2A Div. I
Region I Region I
Abilene Wylie 39, Burkburnett 21 Brady 43, Amarillo River Road 34
Region II Region II
Lucas Lovejoy 24, Prosper 14 Pilot Point 24, Godley 23
Region III Region III
Gilmer 42, Navasota 35 Kirbyville 27, Arp 15
Region IV Region IV
Cuero 47, Ingleside 28 Comfort 38, George West 24
Class 3A Div. II Class 2A Div. II
Region I Region I
Graham 28, Bridgeport 23 Bushland 62, Henrietta 10
Wimberley 24, Brownwood 17 Crane 31, Cisco 28 - (OT)
Region II Region II
Texarkana Pleasant Grove 35, Argyle 19 Callisburg 33, Caddo Mills 12
Pittsburg 21, Kennedale 17 McGregor 31, Aubrey 21
Region III Region III
Lorena 33, Coldspring Oakhurst 29 Daingerfield 64, East Chambers 14
Carthage 56, Caldwell 41 Newton 41, Linden-Kildare 29
Region IV Region IV
Sinton 31, Brookshire Royal 24 Blanco 34, Vanderbilt Industrial 14
La Grange 36, Devine 0 Refugio 21, Altair Rice 14
   
   
Class 1A Div. I 6M Div. I
Region I Region I
Canadian 55, Olton 7 Follett 52, Meadow 30
Region II Region II
Haskell 51, Collinsville 35 Garden City 84, Throckmorton 80
Region III Region III
Joaquin 38, Riesel 29 Strawn 70, Richland-Springs 22
Region IV Region IV
Goldthwaite 40, Junction 0 Calvert 54, Abbott 36
Class 1A Div. II 6M Div. II
Region I Region I
Stratford 56, Springlake-Earth 20 Motley County 62, Miami 58
New Deal 32, Sunray 28 Region II
Region II Borden County 86, Ackerly Sands 36
Albany 41, Muenster 0 Region III
Lindsay 30, Munday 20 Roscoe Highland 72, Woodson 43
Region III Region IV
Mart 25, Tenaha 22 Walnut Springs 64, Sidney 56
Cayuga 38, Lovelady 29  
Region IV  
Falls City 41, Chilton 31  
Ganado 29, La Pryor 28 -  (OT)  
   
   
Private School Private School
11M Div. I 6M Div. I
FW Nolan 36, Houston St. Pius X 28 Dallas Covenant 54, K'ville Our Lady o/t Hills 8
Addison Trinity 30, Dallas Bishop Lynch 0 Greenville Christian 52, Bulverde Bracken Chr. 24
11M Div. II 6M Div. II
Argyle Liberty Chr. 41, Dallas Christian Sch. 35 Duncanville Christway 60, Houston Texas Christian 14
Plano Prestonwood 28, Dal. Parish Episcopal 24 Brenham Christian 70, Dallas Tyler Street  20
11M Div. III T-CAL Div. I
Bullard Brook Hill 54, Arlington Pantego Christian 29 SA FEAST Homesch. 57, West Columbia Charter 39
Waco Reicher 63, Colleyville Covenant 7 T-CAL Div. II
11M Div. IV C.C. Annapolis 73, Bastrop Tribe Cons. 33
Richardson Canyon Creek 63, Muenster Sacred Heart 22  
Frisco Legacy 54, Katy Faith West 27