www.pigskinprep.com 
2009 Week 12 Playoff Scores  Updated Nov. 23, 2009 
Class 5A   Class 4A
Class 5A Div. I   Class 4A Div. I
Region I   Region I
Arlington Martin 25, Odessa Permian 15   EP Chapin 33, Wolfforth Frenship 14
Euless Trinity 41, Plano 38   Denton Ryan 38, FW Arlington Heights 13
Arlington 70, Odessa 42   Abilene Cooper 51, EP Del Valle 41
Coppell 14, Plano East 0   Denton Guyer 42, Mansfield Legacy 21
Region II   Region II
Dallas Skyline 41, DeSoto 36   Carrollton Smith 49, Dallas Carter 27
Cypress Woods 35, Spring Westfield 29   Longview 14, Hewitt Midway 13
Tyler Lee 23, Garland 17   Highland Park 56, Dallas South Oak Cliff 20
Round Rock Stony Point 38, The Woodlands 24   Waxahachie 35, Texarkana Texas 21
Region III   Region III
Katy Cinco Ranch 24, Houston Lamar 13   Crosby 31, Montgomery 26
Beaumont West Brook 26, Fort Bend Hightower 21   Pearland Dawson 42, Houston Westbury 28
Alief Taylor 38, Aldine 35   Beaumont Central 28, Huntsville 24
Clute Brazoswood 7, Galena Park North Shore 3   Friendswood 46, Houston Waltrip 2
Region IV   Region IV
Austin Westlake 43, Converse Judson 17   Lake Travis 27, Schertz Steele 20
Harlingen 21, SA Southwest 14   CC Flour Bluff 38, SA Harlandale 21
SA Clark 31, Austin Bowie 17   SA Alamo Heights 21, Killeen 19
Del Rio 22, Edinburg 12   Gregory-Portland 12, Mission 7
Class 5A Div. II   Class 4A Div. II
Region I   Region I
Abilene 45, EP Coronado 7   Big Spring 49, EP Irvin 25
Cedar Hill 41, Lewisville 17   Everman 21, Lake Dallas 16
Arlington Bowie 49, EP Montwood 7   Hereford 45, EP Parkland 13
Southlake Carroll 35, Allen 34 - (2OT)   Aledo 26, Stephenville 23 - (OT)
Region II   Region II
Tyler John Tyler 53, Lake Highlands 46   Denison 50, Dallas Conrad 14
Klein Collins 28, Leander 17   Marshall 34, Corsicana 14
South Garland 24, Belton 14   Frisco Liberty 43, Dallas Lincoln 42 - (2OT)
Klein 24, Cypress Ridge 14   Sulphur Springs 36, Waco University 14
Region III   Region III
Katy 45, Humble Atascocita 7   Dayton 41, Waller 3
La Porte 28, Dickinson 21   El Campo 28, Houston Yates 7
Houston Memorial 13, Humble Kingwood 3   Brenham 27, Port Neches-Groves 21
Clear Springs 26, Pasadena Memorial 14   Angleton 51, Houston Jones 0
Region IV   Region IV
New Braunfels 42, C.C. Carroll 14   Kerrville Tivy 63, Pflugerville Hendrickson 56
PSJA North 56, Eagle Pass 42   Castroville Medina Valley 14, CC Calallen 0
SA Brandeis 51, Pflugerville 37   Austin McCallum 27, Schertz Clemens 14
Edinburg North 28, Mission Sharyland 24   Port Lavaca Calhoun 47, Mercedes 39
   
Class 3A   Class 2A
Class 3A Div. I   Class 2A Div. I
Region I   Region I
Abilene Wylie 42, Andrews 0   Amarillo River Road 34, Littlefield 28
Burkburnett 27, Burnet 21   Brady 55, Merkel 33
Region II   Region II
Prosper 13, Alvarado 8   Pilot Point 28, Gunter 14
Lucas Lovejoy 42, Texarkana Liberty-Eylau 41   Godley 34, Winnsboro 13
Region III   Region III
Gilmer 44, Waco LaVega 16   Arp 14, Jefferson 7
Navasota 35, Silsbee 34   Kirbyville 28, Anahuac 7
Region IV   Region IV
Cuero 53, Sealy 36   Comfort 23, Hempstead 10
Ingleside 35, Bandera 14   George West 57, Hitchcock 26
Class 3A Div. II   Class 2A Div. II
Region I   Region I
Graham 44, Monahans 28   Bushland 44, Post 7
Bridgeport 34, China Spring 31   Henrietta 37, Comanche 36
Brownwood 41, Seminole 28   Crane 43, Friona 22
Wimberley 31, Iowa Park 14   Cisco 35, San Saba 27
Region II   Region II
Argyle 45, Lake Worth 7   Callisburg 24, Melissa 21
Texarkana Pleasant Grove 30, Farmersville 24   Caddo Mills 21, Grandview 14
Kennedale 10, Celina 6   Aubrey 27, Omaha Pewitt 7
Pittsburg 53, Quinlan Ford 13   McGregor 21, Lone Oak 14
Region III   Region III
Lorena 13, Center 10   Daingerfield 56, Garrison 7
Coldspring-Oakhurst 51, Rockdale 35   East Chambers 23, Woodville 21
Carthage 35, Mexia 26   Linden-Kildare 29, West Rusk 14
Caldwell 20, Cleveland 13   Newton 55, Buna 13
Region IV   Region IV
Brookshire Royal 41, Yoakum 27   Blanco 32, Rogers 13
Sinton 13, Pearsall 12   Vanderbilt Industrial 35, Three Rivers 0
La Grange 47, Edna 8   Altair Rice Consol. 37, Harper 12
Devine 14, Mathis 13   Refugio 41, Dilley 16
   
Class 1A   Sixman
Class 1A Div. I   6M Div. I
Region I   Region I
Canadian 48, Wellington 31   Follett 73, Petersburg 38
Olton 35, Stanton 21   Meadow 68, Turkey Valley 44
Region II   Region II
Haskell 27, Seymour 20   Throckmorton 45, Ira 0
Collinsville 34, DeLeon 13   Garden City 86, Crowell 36
Region III   Region III
Joaquin 36, Hawkins 12   Richland Springs 70, Saint Jo 22
Riesel 49, Colmesneil 34   Strawn 50, Irving Universal 0
Region IV   Region IV
Goldthwaite 23, Shiner 0   Abbott 64, Lometa 16
Junction 42, Yorktown 28   Calvert 61, Penelope 19
Class 1A Div. II   6M Div. II
Region I   Region I
Stratford 28, Clarendon 20   Motley County 118, Guthrie 90
Springlake-Earth 33, Seagraves 14   Miami 114, Chillicothe 69
Sunray 20, Wheeler 14   Region II
New Deal 28, Iraan 17   Ackerly Sands 72, Sierra Blanca 24
Region II   Borden County 54, Balmorhea 8
Munday 44, Bronte 38   Region III
Lindsay 35, Tolar 8   Woodson 54, Ladonia Fannindel 8
Albany 33, Petrolia 6   Roscoe Highland 65, Forestburg 6
Muenster 39, Perrin-Whitt 14   Region IV
Region III   Walnut Springs 74, Panther Creek 44
Tenaha 36, Maud 6   Sidney 54, Leverett's Chapel 38
Mart 60, Evadale 7    
Cayuga 48, Simms Bowie 7    
Lovelady 48, Hull-Daisetta 7    
Region IV    
Chilton 34, Louise 9    
Falls City 37, Mason 31 - (OT)    
Ganado 36, Bartlett 12    
La Pryor 33, Bruni 20    
   
Private 11M   Private 6M
Private School   Private School
11M Div. I   6M Div. I
FW Nolan Catholic 33, Grapevine Faith 7   Dallas Covenant 45, Abilene Christian 0
Houston St. Pius X 42, SA Central Catholic 28   Kerrville Our Lady of the Hills 60, Austin Hill Country 55
Dallas Bishop Lynch 12, Austin St. Michael's 10   Greenville Christian 64, Cedar Park Summit 18
Addison Trinity 37, Houston St. Thomas 7   Bulverde Bracken 46, Tomball Rosehill 24
11M Div. II   6M Div. II
Dallas Christian 31, Tomball Concordia 14   Duncanville Christway 66, Lub. Christ The King 21
Argyle Liberty Chr. 42, Hou. Lutheran North 22   Houston Texas Chr. 46, Arlington Fellowship 0
Plano Prestonwood 49, Houston Second Baptist 17   Dallas Tyler Street 69, EP Jesus Chapel 14
Dal. Parish Episcopal 17, Victoria St. Joseph 15   Brenham Christian 58, Seguin Lifegate 41
11M Div. III   TCAF Div. I
Bullard Brook Hill 48, Austin Regents 21   Midland Trinity 52, EP Immanuel Baptist 42
Arlington Pantego Christian 33, Bay Area Christian 7   TCAF Div. II
Colleyville Covenant 54, Cypress Community 15   Arlington St. Paul Prep 37, FW Glenview Christian 24
Waco Reicher 56, Dallas Lutheran 27   T-CAL Div. I
11M Div. IV   SA FEAST Homesch. 77, Houston Mount Carmel 44
Rich. Canyon Creek 35, Hallettsville Sacred Heart 6   West Columbia Charter 48, San Angelo T.L.C. 28
Muenster Sacred Heart 17, Bryan Brazos Christian 8   T-CAL Div. II
Katy Faith West 48, Amarillo Arbor 14   C.C. Annapolis 46, San Marcos Area Chr. 0
Frisco Legacy Chr. 47, Shiner St. Paul 14   Bastrop Tribe Cons. 77, SA River City 31